První body po obratu s Třeští.

2017-07-12-12-24-16.jpg
31.08.2017

V letošním  třetím domácím zápasu s předposlední Třeští jsem již nutně potřebovali vstřelit premiérovou branku letošního ročníku I. A třídy a získat první body do tabulky. Hosté však rozhodně nepřijeli odevzdat body a z utkání nakonec bylo drama se šťastným koncem pro domácí.

Vstup do utkání se nám tradičně nepovedl, tým byl ospalý, mdlý, bez nasazení a bojovnosti. Nenavázal tak na výkon z druhé půle utkání v Dobroníně a hosté měli hned od začátku  utkání převahu. Do šance se dostal již ve třetí minutě hostující útočník, který po centru zprava minul Veselého branku. Hosté měli nadále převahu, která vyústila v branku na 0:1 ve 12. minutě. Nepovedenou střelu nebo přízemní centr na levé straně doběhl nikým nehlídaný hráč hostů, v klidu míč předložil na malé vápno zcela osamocenému Nechvátalovi a ten nedal Veselému střelou pod břevno šanci. Chvíli na to se do šance dostával Němec, ale na pěkný centr Havlíčka jen těsně nedosáhl a hlavou jej pouze prodloužil do zámezí. V této fázi utkání jsme se přece jen více dostávali do hry, ale s dlouhými přihrávkami si naši útočníci nevěděli rady, nedokázali míč podržet a hosté tak mohli vyrážet k rychlým brejkům. Vvypracovali si i několik příležitostí, když zakončení hlavou skončilo jen těsně vedle naší branky a neujmula se ani tvrdá střela ze šestnáctky, která skončila jen těsně nad. Ve 41. minutě už ale udeřilo podruhé, když naši laxnost v bránění potrestal Lacina. Ten si z pravé strany navedl přes dva naše hráče míč do středu hřiště a za pomoci teče Zdeňka Frühbauera míč zapadl k tyči. Stav 0:2 vydržel až do poločasu. Po přestávce jsme chtěli zlepšit pohyb na hřišti, lépe bránit a více držet míč. Ale zůstalo pouze u chtění a už ve 47. minutě nás mohl definitivně dorazit hostující útočník, který dostal přihrávku mezi naše stopery a sám si v klidu zaběhl za obranu. Veselý mu ale včasným vyběhnutím šanci zmařil. V 50. minutě se dostal do velké šance Němec, který po přesném centru Petra Veslého z blízka hlavou jen těsně minul branku soupeře. Nedáš - dostaneš, se tak mohlo znovu opakovat, ale ani hosté svoji další velkou šanci zásluhou brankáře Veselého neproměnili. Poté jsme přece jen začali iniciativu na kopačky břebírat my a hosté se stáhli do obrany. V 68. minutě pak přišla naše pěkná akce, když se po zpětné přihrávce Sobotky dostal do zakončení Zdenda Frühbauer, jeho tvrdou střelu ještě hostující gólman vyrazil, ale na dorážku Němce byl krátký. Hosté se po obdržené brance začali bát o výsledek a výsledkem byl náš tlak. Ten jsme zúročili po 10ti minutách, kdy se po přímém kopu od rohového praporku prosadil hlavou Votava. Za další tři minuty poslal před branku střílený centr střídající Láďa Novotný, na zadní tyči zakončoval z úhlu Antl, jeho střelu ještě hostující brankář vyrazil, ale na malém vápně se k odraženému míči protlačil Němec a rozvlnil síť hostující branky potřetí. Utkání se pak již více méně dohrávalo, otřesení hosté se již na nic nezmohli a my jsme si také výsledek spíše hlídali a také se nikam netlačili.

V utkání jsme nakonec získali tři body, avšak výkon, zejména v prvním poločase, byl špatný. Vyzdvihnout lze morálku mužstva, že se ani za nepříznivého stavu nevzdalo a dokázalo utkání otočit, i když se herně nedařilo. Příští víkend jedeme na hřiště Světlé nad Sázavou, která nám určitě zadarmo body nepřenechá a s výkonem z první polovinu utkání bychom zcela jistě nevystačili.

Góly: 68. a 81. Němec, 78. Votava – 12. Nechvátal, 42. Lacina.

Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 0:3. Diváci: 111. Poločas: 0:2.

H. Borová: Pavel Veselý – A. Chlubna, Votava, Blažek, Z. Frühbauer – Havlíček (58. Béna), Paušíma, Antl, Sobotka (80. Novotný) – Neměc (83. A. Frühbauer), Petr Veselý.

Třešť: Kousal – Kodys, Novotný, Bláha, Kříž – Nechvátal, Gutwald, Svoboda, Krejčí – Lacina (63. Tausch), Herkner.
Zdroj: http://jihlavsky.denik.cz/fotbal_region/bedrichov-rozprasil-mirovku-deviti-zasahy-20170828.html

Zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/hattricky-bedrichovskeho-kolmana-a-laciny-zostudily-mirovku-20170828.html

Autor: Roman Brukner

Rozpis příprava

17.2.2018 18:00 UT Chotěboř - HB A - Rozsochatec

25.2.2018 18:00 UT ZR HB A - Hamry nad Sázavou

11.3.2018 16:00 UT ZR HB A - Herálec ZR

24.2.2018 18:00 UT Chotěboř HB B - Vepřová

3.3.2018 18:00 UT Chotěboř HB B - V. Losenice

13.02.2018 | Adam

24.2. Od 18:00 hodin přátelské utkání proti vepřové pro beko. Sraz v 17:00. Hraje se v Chotěboři

02.02.2018 | pulec

kdo pak píská?

18.01.2018 | Bagi

Áčko jo

11.01.2018 | Adam

čus 3.března od 18 hod. přátelské utkání proti Velké Losenici ve ždáru

06.01.2018 | Bruky

Tak hoši, zítra 7.1.2018 v 15:00 hodin první trénink A+B. Sraz v kabinách ve 14:30 hodin. Půjdeme nahoru k vodárně, v případě hodně špatného počasí do sokolovny.