Dobronín a opět bez bodu.

2017-07-12-14-54-10.jpg
06.05.2022

Tradičně v sobotu odpoledne jsme zajížděli na hřiště Dobronína, kde jsme chtěli napravit rozpačitý vstup do sezony, napravit  dvě domácí zaváhání a vstřelit první branku.

Bohužel realita zápasu byla jiná. Přestože jsme nastoupili se dvěma útočníky, byli to domácí, kteří se do nás zakousli a drželi nás na naší polovině hřiště. Už ve druhé minutě si domácí vytvořili závar před naší brankou, který jsme naštěstí vyřešili za cenu rohového kopu. Ty zahrával výborný Svoboda a nutno říci, že skoro všechny jeho centry od rohového praporku byl hodně nebezpečné. V 16. minutě jsme, jak jinak, po rohovém kopu inkasovali. Domácí narychlo rozehráli a zatímco naši hráči ještě řešili, kdo za roh může, domácí se již radovali z branky, kterou docílil hlavou Smejkal. Ve 25. minutě pak dobře napadali Antl s Němcem, po Němcově přihrávce mohl jít Antl sám na bránu, situaci ale řešil další přihrávkou na Němce a bylo po šanci. Domácí pak mohli ve 30. minutě zvýšit na 2:0, když trefili břevno Veselého branky. Do půle pak Pafka Veselý zmařil výbornými zákroky další dvě šance domácích. My jsme byli nebezpeční pouze po rohu, který jen těsně nedoskočil Votava a po přímém kopu Havlíčka, kterého střelu u tyče zneškodnil domácí gólman. Do šaten se tak o půli odcházelo za ještě pro nás příznivého stavu 1:0. Po půlce si domácí vytvořili ještě další tři brankové příležitosti, které opět bravurně zneškodnil Pafka Veselý. My jsme se začali probouzet až v polovině poločasu, kdy jsme přidali na důrazu a více jsme se tlačili dopředu. Odměnou nám byla šance Petra Veselého, který střílel z první po centru Votavy, bohužel trefil přesně střed branky, kde stál domácí brankář. V další šanci se pak objevil střídající Aleš Frühbauer, který postupoval ze strany sám na gólmana, místo kličky však volil jeho obstřel. Ten však opět skončil na těle strážce domácí svatyně. Ten pak nesportovně podržel nohu zakončujícího útočníka, aby nemohl za odraženým míčem, jako penaltový však jeho zákrok rozhodčí Havlín neposoudil. V poslední naší šanci se objevil Petr veselý, který po dalším centru trefil hlavou z malého vápna opět pouze střed branky a dal tak vyniknout domácím brankáři.

Oproti poslednímu domácímu zápasu jsme přestali na hřišti řečnit a od půle druhého poločasu jsme přidali i bojovnost a nasazení. Bohužel to na body v Dobroníně nestačilo a nyní nás čeká domácí zápas s Třeští, která zatím získala 1 bod a se skóre 3:8 je před námi na předposledním místě tabulky.

Autor: Brukner Roman