Mission accomplished, aneb díky trenére.

2017-07-12-12-21-39.jpg
02.08.2017

    V předposledním kolem letošního ročníku I. A třídy kraje Vysočina jsme zajížděli na hřiště Chotěboře B. Případná výhra mohla přinést rozuzlení v podobě záchrany našeho týmu v soutěži pro příští ročník, prohra či remíza znamenala zápas o vše s týmem  Pohledu o příští "pouťové" neděli u nás v Havlíčkově Borové. Protože jsme takový ošidný zápas nechtěli připustit, jeli jsme do Chotěboře uhrát 3 body.

 

    Zápas začal na perfektním trávníku v 16:30 hodin za poměrně slušného horka. Nastoupili jsme v rozestavení 4-4-1-1, když jsme se  chtěli především soustředit na kvalitní obranu a hrát na rychlé protiútoky. Domácí do zápasu vstoupil velmi aktivně a přimáčkli nás na naší polovině hřiště. Do žádné větší příležitosti jsme je ale nepustili a sami jsme mohli několikrát dobře zaútočit. Naši snahu však většinou zhatila nepřená přihrávka. Asi po dvaceti minutách se hra přece jenom vyrovnala a dopředu jsme se začali dostávat i my. Přdevším dva dobré brejky Sobotky po pravé straně hřiště volaly po lepším finálním provedení, neboť prní přihrávka neprošla na Petra Veselého a druhá se jen o malý kousek nedostala k Jardovi Veselému, který už už natahoval ke střele. Domácí pak zahrozili z několik rohových kopů, ty však naše obrana v čele s Blažkem odvrátila a  nebezpečnou střelu Čapka po odraženém míči zblokoval Aleš Chlubna. Jedinou nadějnější příležitost si tak domácí vypracovali až v 35 minutě, kdy se domácí hráč prosmýkl po pravé straně do našeho pkutového území, ke škodě soupeře však místo zpětné přihrávky volil centr a s tím si poradil Pafka Veselý v naší brance. Jedinou stoprocentní příležitost první půle si tak ve 42 minutě vypracoval náš tým. Kučera zakombinoval s Petrem Veselým a Antlem, který pěknou přihrávkou našel rozběhnutého Jardu Veselého. Ten se vyhnul i poslednímu obránci, který je přitom fauloval, souboj však Jarda ustál, ale v zakončení z očí do očí domácímu brankáři selhal. Střela mu nesedla a míč skončil mimo bránu. Druhá půle zápasu začala ve stejném duchu. Domácí se snažli tlačit dopředu a my jsme spoléhali na rychlé protiútoky. Jeden z nich jsme už v 56 minutě dokázali využít Petrem Veselým, který si na hranici 25 metrů zpracoval míč a chytrou střelou k pravé tyči překonal domácího gólmana. Ten počítal spíše s centrem na volného nabíhajícího Sobotklu, nechal u své tyče o trochu více místa a "Veka" toho uměl využít. Domácí pak oživili hru dvěma střídáními a tlačili se dál do útoku. Vyloženou šanci si však nemohli vypracovat a zahrozili pouze ze dvou přímých kopů. Jeden skončil na naší zdi a druhý vychytal Pafka Veselý. V 76 minutě pak na pokyn pomezního odpískal sudí velmi přísnou penaltu za ruku Blažka v pokutovém území. Myslím, že nikdo, kromě pomezního rozhodčího, ruku neviděl, i domácí hráči po hvizdu rozhodčího běželi zahrávat rohový kop. K údivu všech však hlavní sudí signalizoval penaltu. Domácí hráč však střelu pořádně  neumístil, Pafka Veselý vystihl směr střely a pkutový kop lapil. Do konce zápasu však ještě zbývalo 10 minut a domácí se snažili o vyrovnání. Dostali se však pouze k jednomu zakončení, když prošli po levé straně do naší šestnáctky, poslední dotek s míčem se však domácímu útočníkovi nepovedl a míče se opět zmocnil náš brankář. Pak se již hra rozdrobila střídáním a utkání dospělo do pro nás radostného konce. Výsledek 1:0 nám zaručil setrvání v I. A třídě i pro příští ročník.

     Nutno říci, že po zahájení jarní části sezony věřil v záchranu pouze málokdo. Zisk sedmi bodů po podzimu, navíc s předehraným jedním jarním kolem, nevěstil žádné růžové vyhlídky. Navíc první tři jarní kola jsme také prohráli a skutečně to nevypadlo moc dobře. Tým se však pod vedením Franty Poláka výsledkově zvednul a uhrál, v mnoha případech spíše ubojoval, body potřebné k záchraně. Doufám, že Franta bude unás koučovat i nadále a z týmu vydoluje ještě další rezervy, které v něm určitě jsou.

Góly: 56. Petr Veselý. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Chotěboř B: Chalupa – Ledvinka, Čapek, V. Janda, Tůma – Bělovský, Čáp, Somerauer, Chlad – Krédl, Veselý.

Havlíčkova Borová: Pavel Veselý – Sobotka /86. min. Novotný/, A. Chlubna, J. Chlubna, Kučera – J. Veselý, Petr Veselý /79. min. Němec/, Blažek, Šrámek – Antl / 89. min Frühbauer Aleš/, Z. Frühbauer.
Zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/havlickova-borova-si-muze-oddychnout-je-zachranena-20170612.html

Autor: Brukner Roman
Ohodnoťte výkon týmu
nejlepší 1 2 3 4 5 nejhorší
průměr (5) | hlasovalo (1)

Diskuze

Ubytovna

Kontakt:
Šnajdrová Vlasta
Tel: 606 155 953

Rozpis podzim 2018

Pro zobrazení velkého náhledu kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku Zobrazit obrázek.

soutěžní ročník 2018/2019

 

Poslední příspěvky

14.10.2018 | Kukíno

napiš si mě třeba do výčepu

12.10.2018 | Vstup

Bagi, Provi

12.10.2018 | bacek

hoši, je tady dost lidí, který za poslední roky moc odslouženo nemaj...

26.09.2018 | bacek

*::D*

25.09.2018 | batti

Baco nebudu, strejda ma 60tiny, takze budu pomahat asi s jidlem tama
více