Důležitá výhra v Polné.

12.07.2017

Sobotní zápas v Polné byl pro nás velmi důležitý, hrálo se prakticky o 6 bodů, neboť i náš soupeř hraje o záchranu v soutěži. V případě výhry jsem mohli Polné odskočit na 4 body a vytvořit si lepší pozici k záchraně. Do Polné jsme však odjížděli oproti poslednímu zápasu s Kamnicí nad Lipou bez 3 hráčů základní sestavy a tak nás nečekalo nic lehkého.

Zápas začal na perfektně připraveném trávníku v režii domácího celku. My jsme do zápasu vstoupili s tím, že budeme kvalitně bránit a vyrážet do rychlých brejků, ze kterých se pokusíme vstřelit nějaké branky. Domácí dobře kombinovali, ale zpočátku se do vyložených příležitostí nedostávali. Až v 15té minutě napřáhl ke střele domácí útočník a Veselý v brance musel předvést kvalitní zákrok. Poté jej další střelou prověřil domácí útočník, vypadnutý míč ale Veselý rychle ukryl ve své náruči a dorážku nepovolil. Pak jsem se po pravé straně mohli prosadit do zakončení i my, ale Pecha si po dobré přihrávce Němce přišlápl balon a ze šance nebylo nic. Poté z několika rohů zahrozili domácí, ale jejich zakončení šlo mimo branku nebo je zblokovali naši obránci. Pak už ale přišla 27. minuta, kdy Němec udržel  mezi dvěma obránci nakopnutý míč, dobře přihrál do běhu Pechovi a ten z pravé strany vlétl do šestnáctky a po zemi na vzdálenější tyč překonal domácího brankáře. Za další tři minuty už ale bylo srovnáno. Po standartní situaci z pravé strany hřiště se nejprve snesl míč na zadní tyč, kde jej vrátil osamocený domácí hráč hlavou na malé vápno, kde už číhal vysoký Kerber a hlavou vyrovnal. Radost domácích však netrvala dlouho neboť hned po rozehrání napřáhl ze 22 metrů ke střele Šrámek a levačkou se pokusil přehodit brankáře domácích. Ten sice na jeho střelu konečky prstů dosáhl, ale pouze ji nasměroval do pravé tyče, odkud se odrazila do branky a stav byl 1:2. Ve 37. minutě pak obdržel ŽK za hrubý faul na Šrámka domácí útočník Pecina, což se mu později stalo osudným. Do poločasu pak ještě domácí promarnili možnost samostatného nájezdu na Veselého, když si domácí útočník tak dlouho chystal míč, až mu jej Aleš Chlubna odpálil do bezpečí. O poločase pak musel střídat Béna, který ve 20té minutě inkasoval tvrdý zákrok domácího hráče na stehno a při následném pádu si přivodil zranění ramene. Poločas sice se sebezapřením dohrál, ale více pokračovat nemohl. Druhý poločas začal vyrovnanou hrou obou soupeřů, domácí více drželi míč, ale my jsme podnikali rychlé protiútoky a dostávali se i do šancí. Vedení mohl navýšit hned v 50té minutě Pecha, který běžel sám na brankáře, míč mu ale odskočil a domácí brankář mu šanci pádem pod nohy zmařil. V 56. minutě pak obdržel za obdobný zákrok na Šrámka jako v první půli ŽK Pecina a po druhé ŽK šel pod sprchy. Paradoxně ale domácí v 10ti ještě více zabrali a zatlačili nás na naši polovinu. Do dalšího brejku se pak dostal Zdeněk Frühbauer, ale také on svou šanci neproměnil. Obešel sice brankáře, který jej možná i fauloval, ale pak již z ostrého úhlu trefil pouze na brankové čáře zaskakujícího obránce domácích. Do další dobré šance se pak dostal po rohu Blažek, ale pěkný centr Sobotky nasměroval z malého vápna pouze do brankáře domácích. A tak se opět se opakovalo "nedáš dostaneš". V 70. minutě se po pravé straně domácí dostali do naší šestnáctky a Procházka prostřelil Veselého v naší brance. V 75. minutě musel  pro zranění střídat výborně hrající Šrámek a za 1 minutu jej následoval Němec. V 80. minutě pak mohli domácí dovršit obrat v utkání, ale trestuhodně neobsazený Gondek na zadní tyči přestřelil Veselého branku. Poté již přišla další branková radost Pechy, který po rohovém kopu doklepl na brankové čáře odražený míč do sítě domácí branky. Zápas už pak nepřinesl žádnou větší šanci a tak jsme v Polné zvítězili 3:2.

Branky: 30. Körber, 70. Procházka – 27. a 82. Pecha, 31. Šrámek. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (56. Pecina). Diváci: 114. Poločas 1:2.

Slavoj Polná B: Rychtecký – Barák, Jaroš, Kratochvíl, Gondek – Šimek, Körber, Procházka, Jelínek (84. Voráček) – Formáček (67. Holas), Pecina.

TJ Sokol Havlíčkova Borová: Veselý Pavel - Kučera, Blažek, Chlubna Aleš, Chlubna Jan - Pecha, Frühbauer Zdeněk, Béna /45. Janáček/, Šrámek /70. David Frühbauer/, Sobotka - Němec /76. Novotný/

Autor: Roman Brukner