Borová otočila domácí zápas proti Kamenici a dál žije svůj sen o záchraně

2017-07-12-12-24-16.jpg

V dosud posledním kole I.A třídy přivítala v sobotu odpoledne na domácí půdě Havlíčkova Borová Kamenici nad Lipou. Ta byla na podzim jedním ze dvou soupeřů, které dokázali borovští hráči porazit. A vyhrát se naštěstí podařilo i tentokrát, přestože domácí v zápase prohrávali. Nesmírně důležité body tak nakonec zůstaly v rodišti Karla Havlíčka.

Domácí, viditelně ještě otřeseni středečním debaklem v Bedřichově, nezačali utkání vůbec dobře. Hosté byli v úvodu dravější a už v 6.minutě se dočkali odměny. Borovští snad natřikrát nedokázali odpálit kulatý nesmysl do bezpečí z hranice vápna, až se k němu dostal kamenický útočník a pomalou, jenže skrytou a přesně umístěnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Domácím notnou chvíli trvalo, než se z prvotního šoku vzpamatovali a ani hosté nepředváděli žádný úchvatný fotbal, takže se diváci nějakou dobu spíše nudili. Postupně však Borová hru přeci jen vyrovnala a začala se dostávat do zakončení, nejprve si domácí dvakrát ve výborných šancích nepohlídali ofsajdovou past a po přímém kopu a následné hlavičce Fruhbauera se akrobatickým zákrokem u tyče zaskvěl hostující brankář. Na druhé straně zkoušel štěstí Melzoch, ale jeho střela prolétla o metr vedle tyče Veselého branky. Poté předvedla Borová pěknou akci po křídle, kdy poslal přízemní přihrávku do vápna Jaroslav Veselý, ale nabíhající Němec z těžké pozice branku jen těsně minul.

Na druhé straně pak předvedl zřejmě klíčový zákrok Pavel Veselý, který vyrazil střelu Filípka z hranice pokutového puntíku na rohový kop.

Pakliže v prvním dějství domácí spíše jen vyrovnali hru, ve druhém poločase už byli o něco nebezpečnějším celkem a borovští hráči tentokráte nechali na hřišti opravdu maximum.

Jen pár minut po pauze se k přímému kopu několik metrů za vápnem postavil Petr Veselý a pěknou střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

Hosté se sice nevzdávali, ale z borovských hráčů byla cítit větší chuť po vítězství. Po jednom z rohových kopů nezamířil ve výhodně pozici hlavou do branky Blažek. Na druhé straně se domácím podařilo nepříjemné kontry Kamenice zastavit na poslední chvíli a z několika standardních situací nebezpečí nezahrozilo. To na druhé straně háčkoval do šance Antl, ale jeho střela brankáře neohrozila, stejně jako další hlavička Borové po rohu a v náběhu si Sobotka nešťastně ukopl míč.  V závěru domácí hosty přeci jen ještě přimáčkli a v 81. minutě si do Veselým parádně kopnutého rohu naběhl jako tank Blažek a naprosto nekompromisně zblízka hlavou rozhodl o domácím vítězství. 2:1! Výhru mohl v závěru pojistit ještě střídající Pecha, který po Antlově přihrávce šel prakticky od půlky sám na bránu, ale jeho sólo hostující brankář vychytal.

I tak se nakonec domácím podařilo odčinit bedřichovskou nakládačku a dál mohou žít svůj sen o záchraně. Z takřka beznadějné situace zpřed pět kol, kdy měla Borová pouhých sedm bodů je reálně naděje na udržení v soutěži.

Nyní však zajíždí borovští na veledůležité utkání o záchranu do Polné.

Havlíčkova Borová – Kamenice nad Lipou 2:1(0:1)

Branky: Petr Veselý, Blažek

Sestava: Pavel Veselý – J.Veselý, Blažek, A.Chlubna, J.Chlubna – Sobotka, Fruhbauer, Béna, Antl(89.Novotný) – Petr Veselý(85.D.Fruhbauer), Němec(58.Pecha)

průměr (2.25) | hlasovalo (4)

07.08.2018 | David Fríba

Zdarec borci, omlouvám se do 16.8. z tréninků,prvního zápasového víkendu a služby na zábavě v Cibotine. Budu na dovolené. Takže hodně štěstí v prvním utkání. :)

04.08.2018 | Alien + Štěho

Ahoj kamarádi, v pátek 10.8. oba slavíme 33. narozeniny + je třeba ještě dozapít malou Danielku, proto jste všichni srdečně zváni do garáže na čuníka, pivíčko a další dobroty. Začínáme cca v 17:00, drahé polovičky a děti s sebou. Ještě si dovolíme poprosit, abyste tuto zprávu šířili dále, ať se nás sejde co možná nejvíce. Díky a už se na vás těšíme.

26.06.2018 | PŘÍPRAVA

Kdo mate zajem tak 10.7 zacina priprava na novou sezonu.Sraz v kabinach v 17.30 .

12.06.2018 | Frucko

Našim je to jedno. Stejně půjdou sloužit jedni a ti samý....#::-|:-D

07.06.2018 | Bruky

Upozornění: Pouze do neděle 17.6.2018 se lzde u mě nahlásit jako účastník oslav 50ti let fotbalu s nárokem na nějaké občersvtení zdarma. Poté již účast možná, ale občerstvení za svoje.