Borová otočila domácí zápas proti Kamenici a dál žije svůj sen o záchraně

2017-07-12-12-24-16.jpg

V dosud posledním kole I.A třídy přivítala v sobotu odpoledne na domácí půdě Havlíčkova Borová Kamenici nad Lipou. Ta byla na podzim jedním ze dvou soupeřů, které dokázali borovští hráči porazit. A vyhrát se naštěstí podařilo i tentokrát, přestože domácí v zápase prohrávali. Nesmírně důležité body tak nakonec zůstaly v rodišti Karla Havlíčka.

Domácí, viditelně ještě otřeseni středečním debaklem v Bedřichově, nezačali utkání vůbec dobře. Hosté byli v úvodu dravější a už v 6.minutě se dočkali odměny. Borovští snad natřikrát nedokázali odpálit kulatý nesmysl do bezpečí z hranice vápna, až se k němu dostal kamenický útočník a pomalou, jenže skrytou a přesně umístěnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Domácím notnou chvíli trvalo, než se z prvotního šoku vzpamatovali a ani hosté nepředváděli žádný úchvatný fotbal, takže se diváci nějakou dobu spíše nudili. Postupně však Borová hru přeci jen vyrovnala a začala se dostávat do zakončení, nejprve si domácí dvakrát ve výborných šancích nepohlídali ofsajdovou past a po přímém kopu a následné hlavičce Fruhbauera se akrobatickým zákrokem u tyče zaskvěl hostující brankář. Na druhé straně zkoušel štěstí Melzoch, ale jeho střela prolétla o metr vedle tyče Veselého branky. Poté předvedla Borová pěknou akci po křídle, kdy poslal přízemní přihrávku do vápna Jaroslav Veselý, ale nabíhající Němec z těžké pozice branku jen těsně minul.

Na druhé straně pak předvedl zřejmě klíčový zákrok Pavel Veselý, který vyrazil střelu Filípka z hranice pokutového puntíku na rohový kop.

Pakliže v prvním dějství domácí spíše jen vyrovnali hru, ve druhém poločase už byli o něco nebezpečnějším celkem a borovští hráči tentokráte nechali na hřišti opravdu maximum.

Jen pár minut po pauze se k přímému kopu několik metrů za vápnem postavil Petr Veselý a pěknou střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

Hosté se sice nevzdávali, ale z borovských hráčů byla cítit větší chuť po vítězství. Po jednom z rohových kopů nezamířil ve výhodně pozici hlavou do branky Blažek. Na druhé straně se domácím podařilo nepříjemné kontry Kamenice zastavit na poslední chvíli a z několika standardních situací nebezpečí nezahrozilo. To na druhé straně háčkoval do šance Antl, ale jeho střela brankáře neohrozila, stejně jako další hlavička Borové po rohu a v náběhu si Sobotka nešťastně ukopl míč.  V závěru domácí hosty přeci jen ještě přimáčkli a v 81. minutě si do Veselým parádně kopnutého rohu naběhl jako tank Blažek a naprosto nekompromisně zblízka hlavou rozhodl o domácím vítězství. 2:1! Výhru mohl v závěru pojistit ještě střídající Pecha, který po Antlově přihrávce šel prakticky od půlky sám na bránu, ale jeho sólo hostující brankář vychytal.

I tak se nakonec domácím podařilo odčinit bedřichovskou nakládačku a dál mohou žít svůj sen o záchraně. Z takřka beznadějné situace zpřed pět kol, kdy měla Borová pouhých sedm bodů je reálně naděje na udržení v soutěži.

Nyní však zajíždí borovští na veledůležité utkání o záchranu do Polné.

Havlíčkova Borová – Kamenice nad Lipou 2:1(0:1)

Branky: Petr Veselý, Blažek

Sestava: Pavel Veselý – J.Veselý, Blažek, A.Chlubna, J.Chlubna – Sobotka, Fruhbauer, Béna, Antl(89.Novotný) – Petr Veselý(85.D.Fruhbauer), Němec(58.Pecha)

průměr (2.25) | hlasovalo (4)

Rozpis příprava

17.2.2018 18:00 UT Chotěboř - HB A - Rozsochatec

25.2.2018 18:00 UT ZR HB A - Hamry nad Sázavou

11.3.2018 16:00 UT ZR HB A - Herálec ZR

24.2.2018 18:00 UT Chotěboř HB B - Vepřová

3.3.2018 18:00 UT Chotěboř HB B - V. Losenice

13.02.2018 | Adam

24.2. Od 18:00 hodin přátelské utkání proti vepřové pro beko. Sraz v 17:00. Hraje se v Chotěboři

02.02.2018 | pulec

kdo pak píská?

18.01.2018 | Bagi

Áčko jo

11.01.2018 | Adam

čus 3.března od 18 hod. přátelské utkání proti Velké Losenici ve ždáru

06.01.2018 | Bruky

Tak hoši, zítra 7.1.2018 v 15:00 hodin první trénink A+B. Sraz v kabinách ve 14:30 hodin. Půjdeme nahoru k vodárně, v případě hodně špatného počasí do sokolovny.