Těsná prohra ve Speřicích.

06.05.2022
     V neděli 16.4.2017 čekal naše A mužstvo zápas s týmem Speřic. Na podzim jsme s tímto týmem po solidním výkonu prohráli v domácím prostředí 0:1, když jsme branku inkasovali po zcela zbytečné chybě obrany. Nyní jsme jeli do Speřic s tím, že bychom si nějaký ten bod, nejlépe všchny tři, odvezli zpět do Havlíčkovi Borové.

Do zápasu jsme vstoupili poměrně aktivně, brzkým přístupem k hráčům soupeře jsme nedovolili soupeři kombinaci přes střed hřiště a nutili ho k nakopávaným míčům. Tyto míče jsme pak sbírali do svého držení a pokoušeli se o rychlý přechod do útoku. V této naší snaze nám v první půli pomáhal i dost silný vít, který foukal směrem k domácí brance. Bohužel jsme žádný ze svých nadějně se rozvíjejících brejků nedokázali dotáhnout do pořádného zakončení. Jednu situaci zmařilo nedorozumění Pechy s Petrem Veselým, podruhé byla Němcova přihrávka na Petra Veselého delší, než bylo potřeba a také Antlova přihrávka napříč vápnem byla nepřesná. V půli poločasu mohl po nepřesném výkopu domácího brankáře zakončovat do odkryté branky Antl, bohužel si míč špatně zpracoval a pak jej stihl zablokovat obránce. Dva dobře rozehrané rohové kopy domácí odvrátili a pěkná střela Petra Veselého z 25ti metrů skončila těsně nad břevnem. Také domácí několikrát zahrozili, zejména po standartních situacích, kdy jsme asi dva závary řešili na poslední chvíli odkopem a při dvou střelách nás podržel brankář Veselý. První půle tak skončila bez branek.

Do druhé půle nastoupili domácí o poznání aktivněji. Hráli „na svou branku“ a postupem času nás zatlačili na naši polovinu. Také jim pomáhal silný vítr, který byl v prní půli „s námi“. Domácí hráli o poznání více kombinačně a zejména po levé straně přes útočníka Moravu se dostávali k našemu pokutovému území. Postupně si vytvořili několik střeleckých příležitostí, v zakončení ale buď netrefili branku nebo jim šanci zmařil výborný Pafka Veselý. Zlepšené hře domácích jsme odolávali až do 72. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil na zadní tyči Alenka, který nedal střelou pod břevno Veselému šanci. Nutno říci, že jsme mu vstřelení branky sami nabídli, když míč po rohovém kopu mohl odvráti hlavou Blažek, bohužel pro nás tak neučinil. Domácí si pak vytvořili ještě dvě další šance, které brankář Veselý výtečně zmařil. My jsme si v druhé půli vypracovali pouze dva závary v pokutovém území domácích po rohových kopech, bohužel nám chyběla větši agresivita a míč jsem do branky nedokázali dotlačit. Několik nadějně se rozvíjejících se akcí jsme opět naší nepřesnostní a zbytečným držením míče jedním hráčem nedotáhli k zakončení. Zápas tak skončil stejně jako na podzim 1:0 pro Speřice.

Myslím si, že jsme si vzhledem k průběhu první půle alespoň bod z tohoto zápasu zasloužili, bohužel nám chybí lepší finální řešení situací a opět jsme obdrželi zcela zbytečnou branku. Nyní nás čeká nedělní domácí zápas s prvními Košeticemi, v němž již musíme zcela určitě bodovat.

Gól: 72. Alenka. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 5:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Speřice: Žáček, Alenka, Honzárek, Pohan, Štěpánek, Ganobjak, Morava, Krejčí (46. Eremiáš), Sadský (43. Soukup), Savi, Vlček

H. Borová: Pavel Veselý, Janáček (83. Novotný), Chlubna, Kučera, Němec, Petr Veselý (64. J. Veselý), Pecha, Blažek, Béna, Antl, Z. Frühbauer.
Zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/sklari-uz-podruhe-dostali-bura-lestina-jim-zacina-slapat-na-paty-20170418.html

Autor: Brukner Roman