Borová zakončila podzim „stylově“. Čtyřgólovou nadílkou v Leštině…

06.05.2022

V předehrávaném prvním jarním kole odjeli fotbalisté Havlíčkovy Borové na neoblíbené hřiště do Leštiny. Domácím se několik posledních zápasů povedlo a i na zimní přestávku se jim bude odcházet dobře. Borové nasázeli čtyři branky a hosté tak mají o čem během dlouhé pauzy po bodově nejslabším podzimu za posledních X let (kdoví, zda jsme vůbec někdy vlastně získali méně bodů..) přemýšlet.

Borová bohužel na utkání opět odjela hned bez několika zdravých hráčů (Pavel Veselý, Kučera, Jaroslav Veselý, Adam) a bez další řádky zraněných. Na úplně poslední chvíli tak do branky musel nastoupit hráč z pole Petr Rakušan a na střídání trenéru Bruknerovi na lavičce zbyl pouze Adam Paušíma.

Hra v poli možná nebyla v prvním poločase tak jednoznačná jak napovídal výsledek, jenže zatímco domácí byli ve hře dravější a s větší touhou po zakončení, hosté své šance nedokázali dotáhnout do zdárného konce.

Nejprve se z úhlu dostával před domácí branku Petr Veselý, místo zpětné přihrávky však volil nepřesnou střelu do boční sítě. Pak si několik možností a rohových kopů vypracovali domácí, ale borovská obrana dokázala v první půlhodině nebezpečné situace vyřešit. Pak však přišla zpoza vápna ne úplně nechytatelná Forejtova střela, která prošla Rakušanovi pod nohou a zapadla k tyčce. 1:0. Poté se z křídla dostal do vápna Antl, ale ani jeho pokus nebyl přesný. Na druhé straně pak domácí sehráli rychlý brejk, Janáček s Blažkem jej sice dokázali zbrzdit, ale míč neodpálili do bezpečí, Štros ještě vybojoval balon pro Mišovice a ten z úhlu dokázal střelou pod rukou propálit Rakušana. 2:0. O chvíli později dal obrovskou šanci Borové domácí brankář Novotný, který svoji rozehrávku poslal přímo na kopačky Petr Veselého, ten však ještě dělal kličku obránci a pak pouze nastřelil vracejícího se brankáře… Nu a pak se dostali do vápna opět domácí, nedůrazný odkop přistál pouze u Forejta, který znovu vypálil na Rakušana. Vysoký míč v silném větru zaplaval a k překvapení všech skončil pod břevnem.. za stavu 3:0 se tak šlo do kabin.

Hosté v poločase využili jediné střídání, ale brzy po pauze jim bylo ještě hůř. Domácí začal velkým náporem, první dvě střely skončily pouze na břevnem a asi po deseti minutách Císařův centr z trestného kopu poslal přesně do vlastní sítě Blažek. 4:0. Domácí nápor pak poněkud polevil a po rohovém kopu Borové neprotlačil míč zblízka do sítě ani hlavičkující Pecha, ani dorážející Fruhbauer.

Více šancí však měli pochopitelně domácí, ale díky jejich nepřesnostem naštěstí skóre nenarůstalo. Forejt v brejku sám před Rakušanem pálil pouze nad branku, po zpětné přihrávce nastřelil před brankou Piskač pouze spoluhráče do zad a mířidla měl špatně seřízená i Štros. Utkání se už jenom dohrávalo, navíc Borová přišla o vyloučeného Jana Chlubnu, který zhruba 25 minut před koncem prohlásil něco peprného ještě k velmi nepřesnému sudímu Kondráfovi. Snížit snad mohl ještě Paušíma, který po rohu hlavičkoval nad a Pecha, jehož hezkou přihrávkou poslal do vápna Šrámek, ale borovský záložník zbytečnou kličkou svoji šanci prohrával.

Na druhé straně pak zblízka ve velkém vichru dvě velké šance Leštiny ještě dokázal zlikvidovat „brankář“ Rakušan, a tak se skóre už nezměnilo.

Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, byli rychlejší, dravější a hráli s větším zápalem. Nicméně hosté jim svým výkonem i přístupem zápas až příliš usnadnili. Sami si několik šancí vypracovali, ale jejich střelecká nemohoucnost je výsostným znakem celého podzimu.

Borová tak má během přestávky opravdu o čem přemýšlet.

Leština – Havlíčkova Borová 4:0 (3:0)

Sestava: Rakušan – Janáček, Blažek, A.Chlubna, J.Chlubna – Antl, Fruhbauer, Béna, Pecha – Petr Veselý (46.Paušíma), Šrámek

průměr (4.73) | hlasovalo (15)