Áčko doma padlo v derby s rezervou Chotěboře

06.05.2022

Fotbalisté Havlíčkovy Borové přivítali netradičně v neděli dopoledne na svém hřišti béčko Chotěboře. Hosté si nakonec odvezli domů všechny body za výhru 0:1. Přestože v zápase padla pouze jedna branka, diváci viděli poměrně zajímavý fotbal se spoustou šancí na obou stranách.

Chotěboř přivezla do Borové mladý a běhavý tým, který byl po většinu času o něco lepší na balonu. Domácí však vše vynahrazovali nasazením a k vidění tak byla poměrně vyrovnaná podívaná.

Hosté začali o něco lépe, ale první zajímavou střelu si připsali domácí. Němcova tečovaná pumelice snad o půlmetr minula svatyni brankáře Chalupy. Jen o chvíli později kopala Borová rohový kop, po kterém Blažek vyhrál pro Němce hlavičkový souboj, domácí útočník však v akrobatické pozici zblízka pálil jen těsně mimo. Po dalším rohu pak nastal v pokutovém území hostí závar, po kterém střílel Rakušan, ale jeho pokus vykopl obránce ještě před brankovou čárou.

Chotěboře se snažila kombinovat, ale domácí ji dlouho do velkých šancí nepouštěli. Zhruba ve 20. minutě se protáhl hostující útočník do vápna, ale jeho střela z úhlu těsně minula vzdálenější tyč.

Na druhé straně se pak Kučera v brejku dostal po souboji s Moravcem až před Chalupu, hostujícího brankáře sice dobře přehodil, ale míč přeletěl i břevno a z trestného kopu jen slabě na branku střílel Petr Veselý.

Na druhé straně se aktivní Krédl proháčkoval ze strany do velkého čtverce, nabil do šance svému spoluhráči, jeho bombu z deseti metrů však Pavel Veselý výborně vyrazil. Hosté dohrávali první poločas v aktivnějším duchu, ale jejich útoky dokázali domácí dobře zastavovat.

Naopak do druhé půle vlétli mnohem lépe domácí. Rakušan poslal do vápna krásný křižný balon, hostující hráči jej podskočili a míč se dostal na malém vápně až k Janu Chlubnovi. Ten si míč dobře zpracoval, ale jeho pokus levačkou zblízka Chalupa dokázal jemně tečovat a střela se tak nakonec jen otřela o tyčku. Po rohovém kopu pak znovu nastal závaru ve vápně Chotěboře ale domácí střelu hostující hráči znovu zastavili jen před brankovou čárou…

Hosté se ve druhé půli dostali do tempa pozvolna. Po pěkně kombinaci na křídle se dostali do vápna, přihrávku na Krédla na malém vápně však borovští dokázali těsně před zakončením zblokovat. Pak Somerauer zkoušel štěstí zdálky, ale jeho pokus Veselý jen kontroloval do zámezí. Na druhé straně odražený míč z otočky krásně napálil levačkou na bránu Béna, ale pumelice domácího záložníka o metr minula vzdálenější tyč.

Jen o chvíli později hosté podcenili dlouhý pas, Petr Veselý se dostal za obránce a dvacet metrů do svatyně přehazoval brankáře.Jeho vysoký lob však cíl minul a skončil pouze v zámezí. Začínalo tak být jasné, že utkání rozhodně zřejmě pouze jedna branka.

A pak opět převzali otěže utkání hosté. Velkou šanci dokázal zlikvidovat rexlexivně Pavel Veselý a Chotěboř se dostala k sérii rohových kopů. Po jednom z nich borovská obrana sice odvrátila první centr, při druhé však nesehráli dobře osfajdovou pas a Somerauer na malém vápně jemou tečí dokázal míč dvacet minut před koncem usměrnit do sítě. 0:1.

Borová pak začala hrát vabank. Po chvíli vysunula Blažka do útoku a hostím se tak ještě více otevírala zadní vrátka a další šanci musel vychytat Pavel Veselý, který vyboxoval střelu z hranice penalty.

Na druhé straně se po rohovém kopu dostal do obří šance Pecha. K němu propadl míč na zadní tyči, osamocený borovský útočník však jej nedokázal poslat do sítě a ani ne z malého vápna poloprázdnou branku přestřelil.

Pak se do dalších dvou šancí dostali po rychlých kombinancích hosté, kteří mohli své vedení pojistit, ale jednou stříleli z vyložené pozice mimo a pak opět dobře zasáhl Pavel Veselý.

Borová ještě kopala několik standardních situací ze zajímavých pozic, ale nebezpečné centry nakonec nikoho z domácích hráčů nenašly.

Naopak v úplném závěru mohli hosté znovu jistit náskok do otevřené obrany, ale znovu stříleli jen mimo tři tyče.

I tak si však Chotěboř odvezla všechny tři body, přestože si domácí vypracovali dostatek šancí a zápasu by lépe slušela alespoň remíza.

Havlíčkova Borová – Chotěboř B 0:1(0:0)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(74.Pecha), Blažek, A.Chlubna, Rakušan – J.Chlubna, Fruhbauer, Béna, Kučera – Němec, Petr Veselý