Tři body konečně doma.

06.05.2022

V sobotním utkání chtělo A mužstvo především navázat na zlepšený herní výkon z předešlého zápasu v Lukách nad Jihlavou a konečně získat tři body do tabulky. Soupeřem nám byl mladý a běhavý tým Havlíčkova Brodu B, v jehož řadách hrají především odchovanci divizního dorostu Havlíčkova Brodu.

Už začátek zápasu přinesl poměrně zajímavý fotbal, kdy se obě mužstva snažila hrát kombinačně po zemi a dá se říci, že se bylo i na co koukat. Hosté se dotávali do první příležitosti již ve druhé minutě, ale obrana stačila míč uklidit ještě před zakončujícím útočníkem. Poté jsme se dostali k několika náznakům šancí i my, především Petr Veselý dokázal na křídle několikrát přejít přes obránce a slušně odcentrovat, chběl však větší důraz v zakončení. Hosté spoléhali na rychlé kontry, které se nám však dařilo zastavovat včasným napadáním. Do první větší příležitosti se tak dostal Šrámek, který v 15. minutě dostal  na nohu centrovaný míč od Petra Veselého, jeho střelu však na poslední chvíli zblokoval obránce na rohový kop. Za dalších 5 minut se k míči vyboxovanému brankářem hostů dostal na hranici velkého vápna Honza Chlubna, jeho pohotová střela jen těsně minula levou tyč branky hostů. V této fázi utkání jsme měli více ze hry.  Poté došlo k vážnému zranění hostujícího Hlouška, který  po nezaviněném střetu utrpěl zlomeninu nohy a musel být přímo ze hřiště odvezen RZS. Doufejme, že se mu zranní podaří dobře vyléčit a na fotbalové trávníky se brzy vrátí.

Do druhé půle obě mužstva nastoupila pod dekou zranění Hlouška a nějakou chvíli se  hrál fotbal bez osobních soubojů a kontaktů. Po 5ti minutách to však z hráčů obou mužstev spadlo a začal se zase hrát fotbal. V 50. minutě se pohotově pokusil Petr Veselý z půli hřiště přehodit špatně postaveného brankáře hostů, to se mu sice povelo, ale branku minul. V 55. minutě pak poslal z levé strany střílený centr do šestnáctky hostů Šrámek, míč po několika tečích propadl na zadní tyč, kde se ho zmocnil Honza Chlubna, ten pěkným obloučkem přes brankáře odcentroval na volného Kučeru a bylo to 1:0. Ještě chvíli po vstřelené brance pokračovala naše herní převaha, která vyústila hlavičkou Blažka, který ale po pěkném centru z pravé strany nedokázal v dobré pozici trefit branku. Zhruba od 65. minuty pak převzali otěže zápasu hosté, kteří začali více běhat, lépe napadat naši rozehru a dostávali se i na dostřel branky Pavla Veselého. V 80 minutě se pak hosté dostali ke své první velké brankové příležitosti, když po narážečce prošli středem naší obrany, výborný zákrok však předvedl Pavel Veselý a uchránil čisté konto. Další střela hostů skončila těsně mimo branky a několik náznaků šancí hostů přerušila naše obrana. Další skvělý zákrok předvedl Pavel Veselý v 88. minutě, kdy se do šance dostal hostující Berky, Veselý mu však krásným zákrokem zmařil gólovou radost a přisoudil první 3 letošní body domácím.

Utkání potvrdilo naši zlepšující se herní úroveň, stále je však ve hře mnoho nepřesností, špatných přihrávek a nedostatků. Nicméně je vidět zlepšení, kdy se hra již odvíjí zejména po zemi, útočníci dokáží podržet míč na polovině soupeře, začíná se dařit kombinace. Doufám, že se budem nadále zlepšovat a zisk 3 bodů z tohoto utkání nám v tom pomůže. Za výkon bych pochválil brankáře Pavla Veselého, své si však na hřišti odvedli všichni hráči včetně střídajících náhradníků. Nyní nás čeká utkání v Kamenici nad Lipou, kde jsem v posledním utkání brali bod. Utkání se proti rozpisu hraje již v sobotu, tedy o den dříve.

Sestavy:

H. Borová: Pavel Veselý – Adam (86. A. Frühbauer), A. Chlubna, Blažek – J. Chlubna, Kučera, Petr Veselý, Béna (89. Janáček), Z. Frühbauer – Šrámek (79. Antl), Rakušan.

H. Brod B: Beránek – Svoboda, Molák, M. Báča, Halák – L. Peřina, Burjetka (51. Berky), Havel, D. Henek – Hloušek (46. Pazderka), Fišer (65. Sůva).
Zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/svetelsky-miroslav-krikava-peti-goly-znicil-luka-nad-jihlavou-20160926.html

Autor: Brukner Roman