Borová opět prohrála. Alespoň výkon však zavdal naději…

06.05.2022

Těžký soupeř čekal na fotbalisty A týmu Havlíčkovy Borové v dalším kole podzimní I.A třídy. Luka nad Jihlavou doma moc body neztrácí, a i tentokráte zůstal plný zisk na jejich půdě. Oproti posledním zápasům však zápas zavdal hráčům Borové alespoň nějakou naději. Lukám totiž hosté byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

Jak už to tak poslední rok bývá, hosté opět museli oželet několik hráčů základního kádru. Borové tentokráte chyběl Aleš Chlubna, Jaroslav Veselý, Marek Pecha a Lukáš Němec. Do zápasu tak naskočil Lukáš Béna, po delší odmlce se do útoku postavil Radek Šrámek a nezvykle na místě obránce hrál Petr Rakušan.

A hosté od počátku nevypadali jako jasný outsider zápasu. Naopak. Poměrně značnou část utkání byli znatelně lepší než domácí, jak v nasazení a důrazu, tak dokonce i v kombinaci. Borová se zastřelovala hned ve druhé minutě, o pár desítek minut později po záludném faulu na Petra Veselého našel z přímého kopu krásným centrem Blažek hlavu Kučery, ten však v gólové pozici minul. Bohužel však zhruba v 10. minutě domácí kopali z dvaceti metrů přímý kop. Ten poslal Vomela přes zeď, míč skočil Pavlu Veselému pod tělem a skončil v síti. 1:0.

Hosté však rozhodně nerezignovali a dál se snažili tlačit dopředu. Po pěkném Veselého sťuknutí pálil o metr vedle Béna. Hosté pak pěkně zakombinovali na pravé straně, Chlubna připravil míč Janáčkovi a jeho centr poslal dobře hrající Šrámek hlavou pouze nad branku. Ten samý hráč pak zkoušel štěstí ze dvaceti metrů a jeho pokusu chyběl k úspěchu zhruba metr, stejně jako Fruhbauerovi.

Domácí se spoléhali spíše na brejky, ale nutno dodat, že je měli velmi dobře zvládnuté a přechod do útoku byl v jejich podání velice rychlý. Po jednom z nich a kličce v pokutovém území dal střele domácí záložník naštěstí opačnou faleš a míč skončil vedle. Pak i domácí na chvíli zamkli hosty na jejich polovině, ale další střelu z hranice vápna zlikvidoval Pavel Veselý. Hra se v těchto fázích přelévala ze strany na stranu a bylo se na co dívat. Borová pak kopala rohový kop, Janáčkovu teč domácí obránce zastavil snad metr před brankovou čárou, míč stačilo doklepnout do brány, ale domácí byli důraznější a balón nekompromisně odpálili nad břevno (to hodně zavánělo vlastencem J). Ve 35. minutě však přišel bleskový brejk Luk, jejich záložník naservíroval míč před bránu Hlávkovi a ten si už věděl rady. 2:0.

Hosté mohli odpovědět o chvíli později. Po dalším centru do pokutového území se k míči dostal Chlubna, jeho střelu zblízka brankář vyškrábl na nohy svého obránce a od něj putoval míč do tyče..

Na druhé straně opět pádili přes celé hřiště před bránu rychle domácí, ale brankář Veselý ve spolupráci se stopery situaci zvládl.

Druhou půli začali mnohem lépe důraznější hosté, kteří už v prvním poločase museli dvakrát střídat. Domácí si nedokázali pořádně přihrát a dostali se pod tlak, několik centrů ještě Luka ustála, ale pak se po dobré práci Petra Veselého dostal míč ke Kučerovi a jeho tečovaná pumelice zaplula za brankářova záda. Hosté byli v tuto chvíli v laufu, ale zbytečná chyba v rozehrávce ve středu obrany poslal domácí zpátky na koně. Míče se lacino zmocnili domácí, předložili do vápna Tomanovi, ten se hezky zbavil Rakušana a přidal třetí branku Luk. 3:1.

Borová však sympaticky na výsledek nerezignovala, snažila se držet míč a kombinovat. Domácí obránci, kteří se rozhodně nenudili, si však v pokutovém území již dávali větší pozor, naopak postupem času více a více ofenzivní hráči Luk otevírali vrátka v obraně Borové a dvakrát musel jejich gólovou šanci zblízka likvidovat Pavel Veselýa jednou mu zavařil tečí i Lukáš Béna, gólman Borové se však už zaskočit nenechal.

Na druhé straně pak střelu z úhlu likvidoval domácí brankář, stejně jako několik rohových kopů a centrů Borové. Přímý kop z ideální pozice pak Béna poslal vysoko nad branku a další střela branku minula.

Na druhé straně střídající domácí hráč individuálně přešel až do vápna, ale jeho bomba o půl metru jen přelétla břevno a Tomana v šanci borovští obránci dokázali na poslední chvíli zblokovat.

Utkání tak nakonec skončilo vítězstvím domácích. Hosté však alespoň na bod dosáhnout určitě mohli, Luka nad Jihlavou si musela tentokráte tři body těžce vydřít.

Luka nad Jihlavou – Havlíčkova Borová 3:1(2:0)

Branka: Kučera

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Blažek, Adam(35. A.Fruhbauer), Blažek, Rakušan – J.Chlubna, Z.Fruhbauer, Béna, Kučera – Šrámek(43.Antl), Petr Veselý(70.Novotný)

Jakub Janáček