Borová potvrdila formu a doma rozdrtila lídra tabulky

V posledních zápasech se fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové vezou na vítězné vlně. Po minulé výhře v Polné se jim tentokráte postavil do cesty dosavadní lídr tabulky – Kamenice nad Lipou. A domácí potvrdili dobrou formu a možná nejlepším letošním výkonem smetli svého soupeře čtyřmi góly.

Borovští fotbalisté na svého soupeře od počátku vlétli a divákům u sokolovny předvedli důrazné napadání s rychlým přechodem do útoku, který opepřili i přesnými kombinacemi a aktivní hrou po stranách. Brzy po úvodním hvizdu vyslal přihrávkou mezi obránce na straně Němec do sprintu mladého Havlíčka, ten ale z hranice vápna mířil jen mimo. O chvíli později se pak pěkně středem hřiště protáhl Chlubna, krásnou kolmicí našel nabíhajícího Petra Veselého, který stihl míč píchnout před vybíhajícím brankářem, ale obránce Kamenice stihli nebezpečí na poslední chvíli zažehnat.

Pak se v útoku představili i hosté. Domácí špatně přebrali hráče a kamenický útočník se dostával z úhlu sám před Veselého, zodpovědně vracející se Blažek ale stihl střelu zblokovat.

Ve 19. minutě už uhodilo. Petr Veselý ustál souboj s obránce a přesně prodloužil míč placírkou na ofsajdovou hranu, kde už sprintoval Provazník. Ten se dostal až před Votápka a s přehledem poslal míč k jeho vzdálenější tyči. 1:0.

O tři minuty později se pak s míčem v pokutovém území rychle obtočil Petr Veselý a jeho střílená přihrávku z úhlu nakonec doputovala na zadní tyči až k Patriku Kučerovi, který míč zasunul podruhé do sítě.

O několik dalších minut později Borová opět podnikla kontr po křídle, Havlíček našel v pokutovém území přízemní přihrávkou Petra Veselého, který patičkou našel na hranici velkého vápna Němce. Jeho parádní střela šajtlí však pouze zazvonila do tyče.

Borová mohla ještě do poločasu přidat další branky, ale další střela z vápna prolétla pouze těsně nad břevnem a gólem neskončil ani jeden ze závar po rohovém kopu.

Do druhého dějství vstoupili hosté o něco lépe, zpočátku se jim dařilo držet míč více na svých kopačkách, ale domácí je pouštěli pouze na hranici velkého vápna. Naopak právě Borová hned několikrát pronikla do vysunuté hostující obrany a třetí branku přidala v 57. minutě. Jaroslav Veselý se parádně na vlastní polovině prokličkoval u lajny přes tři protihráče, krásným pasem našel nabíhajícího Petra Veselého, který neméně pěkně vysokým lobem přehodil vyběhnutého Votápka a zvýšil už na 3:0. A domácí byli stále při chuti. Po další akci, tentokráte na právě straně se do vápna dostal Patrik Kučera, kterého hostující obránce zfauloval a z nařízené penalty Petr Veselý zvýšil na 4:0.V těchto fázích už hosté prakticky rezignovali na případný zvrat v utkání, přesto se však dokázali dostat do solidní střelecké pozice, ale dalším obětavým skluzem se opět předvedl dobře hrající Blažek.

Pak si na právě straně vyměnili domácí rychle míč a přízemní centr si na penaltovém putníku našel Provazník, který si míč perfektně zpracoval a z otočky pálil jen těsně vedle hostující tyče.

Na druhé straně se pak do další gólovky dostal Petr Veselý, který zblízka nastřelil Votápka a brankář hostí zlikvidoval i Janáčkovu dorážku.

Zápas už se pak spíše dohrával a několik dalších pěkných akcí domácí nedotáhli do úspěšného konce. Borová tak po parádním výkonu smetla dosavadního lídra tabulky a polovinu soutěže zakončí v neděli na půdě Nového Rychnova.

Havlíčkova Borová – Kamenice nad Lipou 4:0(2:0)

Branky: Petr Veselý 2(1pk), Provazník, Patrik Kučera

Sestava: Pavel Veselý – Chlubna, Blažek, J. Veselý, L. Kučera – Havlíček (65. Janáček), Frühbauer, Němec (72. Antl), P. Kučera – Provazník, Petr Veselý (75. Hospodka).

průměr (1.06) | hlasovalo (16)