Premiéra v I.A třídě Borové pořádně zhořkla

Pořádně tvrdý oříšek čekal v obnovené premiéře v I.A třídě na fotbalisty Havlíčkovy Borové. Proti nim se postavil loňský vítěz soutěže – Dálnice Speřice, které si v minulé sezoně vybojovaly právo na postup do krajského přeboru, to však z finančních důvodů odmítly. Hosté se představili jako velmi dobrý tým, který si z Borové zaslouženě odvezl tři body a pro domácí tak mělo utkání spíše pelyňkovou příchuť.

Zápas začal mnohem lépe hostující tým, který hned v úvodu dvakrát nebezpečně tvrdými střelami prověřil Pavla Veselého v domácí brance.Domácím po celý zápas dělala problémy těsná obrana Speřic, stejně jako jejich rychlý křídelní přechod do útoku, přesné dlouhé centry z hloubi pole a nesmírně aktivní útočné duo Štěpán – Morava.

V 17. minutě pak domácí ztratili míč před velkým vápnem soupeře, následoval rychlý kontr po straně, první střelu dokázal ještě Pavel Veselý zlikvidovat, ale na dorážku dobíhajícího Moravy již neměl nárok. 0-1. Teprve poté se Borová dokázala dostat před bránu Speřic, několik rohových kopů však dokázala obrana hostí zlikvidovat, a když už Provazník pěkně nabil na velké vápno Šrámkovi, domácí záložník ukvapenou střelou levačkou nemohl hostujícího brankáře vážněji ohrozit.

Hosté však stále pokračovali ve své aktivní hře, další jejich četné ataky sice dokázali domácí ještě odvrátit, ale ve 35. minutě využil Morava nepovedené malé domů J.Veselého, sám před Pavlem Veselým trefil přesně k tyči a zvýšil na dvoubrankový náskok.

Ve druhém poločase se už Speřice s vědomím vedení už tolik nehrnuly dopředu a domácí se o něco aktivnější hrou začali přeci jen více v útoku prosazovat. Velké šance se jim však vytvářet nedařilo a když už se dostali k ohrožení branky, zklamala je finální přihrávka.

Naopak v 60. minutě Šrámek ztratil na půlce míč, hostující záložník parádním centrem šajtlí našel na malém vápně úplně osamoceného Moravu, který pohodlně zkompletoval svůj hattrick.

O deset minut později pak znovu prchl domácí defenzivě Štěpán, který se vyhnul Pavlu Veselému a po zákroku J.Veselého se pískala penalta. Tu s přehledem promněnil opět velmi dobře hrající Morava a přidal tak již svoji čtvrtou branku. 0:4.

Teprve poté si i Borová dokázala vypracovat několik šancí. Z úhlu se do pokutového území dostal před brankáře Rakušan, ale jeho střela těsně minula vzdálenější tyč hostující svatyně. Pak se po Hospodkově přesném centru dostal k hlavičce osamocený Provazník, ten ale našel jen rukavice připraveného brankáře hostí.

Po faulu na Provazníka se pak pět minut před koncem kopala penalta i na druhé straně, Stejskal však svoji střelu poslal vysoko nad a podtrhl nedobrý výkon Borové.

Aktivní a velmi dobře hrající hosté si tak naprosto zaslouženě odvezli z Borové tři body. Domácí i přes zlepšení ve druhém poločase musejí zapracovat prakticky na všech herních činnostech, pokud chtějí v dalším kole uspět na půdě nevyzpytatelné rezervy Pelhřimova.

Havlíčkova Borová – Speřice 0:4(0:2)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(65.Hospodka), Blažek, J.Veselý, L.Kučera – P.Kučera, Fruhbauer, Šrámek(70. Chlubna), StejskalPetr Veselý(46.Rakušan), Provazník

Jakub Janáček

průměr (4.09) | hlasovalo (23)