Áčko se vzpamatovalo po domácí prohře a zabralo v Lípě

Po minulém kole, kdy Havlíčkova Borová doma prohrála s Lučicí, čekal na její hráče reparát na půdě nevyzpytatelné Lípy. Hostům se podařilo napravit špatný dojem z posledního utkání a v Lípě vyhrálo.

Borové opět chybělo v sestavě několik hráčů a úvod utkání patřil domácím, byť hráli „do kopce“. V prvních pětadvaceti minutách se na kluzkém terénu a v dešti Borová nedostávala příliš do hry a domácí se dostali k několika nebezpečným zakončením. Chyby Janáčka v rozehrávce však domácí hráč slabou střelou nevyužil, pak trochu zabrnkal na nervy borovský brankář Veselý, který měl problémy se zpracováním míče, ale vše nakonec dobře dopadlo.

Hosté mezitím zahrozili střelou Šrámka z velkého vápna, ta ale pouze provětrala sít vysoko nad brankou. Velkou šanci si Borová vypracovala zhruba po dvaceti minutách, kdy Veselý přesným centrem ze strany našel Fikara, ale jeho hlavičku zastavil obránce Lípy na brankové čáře.

Domácí se pak znovu významně připomněli fotbalisté Lípy, ale jejich střela zdálky skončila díky Veselému pouze na břevně.

Po úvodním tlaku domácích se začaly misky vah překlánět na stranu hostí, kteří přidali na bojovnosti i pohybu a získávali tak stále více půdy pod nohama. Před dobíhajícím Chlubnou po dlouhém pasu na poslední chvíli zasáhl brankář Vašák, neujala se ani nepříjemná střela Fikara z úhlu, které prolétla jen o milimetry vedle brankové konstrukce a nikdo nedokázal do sítě usměrnit ani rohový kop z kopačky Veselého, který prolétl jen do zámezí. Otevřít skóre mohl i Rakušan, ale ten na hranici ofsajdu místo dalšího postupu na bránu zvolil jen slaboučké zakončení.

Na druhé straně našel domácí exligista Sláma na hranici pokutového území svého spoluhráče, ale jeho střela vzdálenější branku minula.

Ve druhém poločase byli hosté už po většinu času lepším celkem a domácí do mnoha příležitostí již nepustili. Také si jako první vypracovali další velkou šanci. Rakušan se dostal po přihrávce Aleše Fruhbauera do samostatného úniku, ale sám před Vašákem branku těsně minul.

Přesto se však Borové podařilo otevřít skóre. Hosté se dostali na hranici velkého vápna, kde si Zdeněk Fruhbauer narazil se spoluhráčem míč a přesnou střelou k tyči dal první branku.

Jen o pár minut později pak přidal pojišťovací gól Fikar. Ten se ze strany dostal do pokutového území, obešel dva protihráče a krásnou střelou z rohu velkého vápna ke vzdálenější tyči zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Domácí si také ve druhém poločase vytvořili několik možností, ale žádná opravdu gólová nebyla. Veselý musel boxovat štiplavou Prokšovu střelu z přímého kopu a ve spolupráci s obránci vyřešil i dva nepříjemné závary v pokutovém území, ale o mnoho více jim toho dobře bránící hosté nepovolili.

Za Borovou zblízka minul střídající Sklenář, a protože ani Borová už pak žádný svůj útok v branku nepřetavila v branku, ale zápas dohrávala „v pohodě“, utkání skončilo její výhrou 2:0.

Tyto tři získané body je však třeba potvrdit i v sobotním utkání s Košeticemi.

Lípa – Havlíčkova Borová 0:2(0:0)

Branky: Z.Fruhbauer, Fikar

H. Borová: Pavel Veselý – Janáček, Hospodka, P. Kučera, L. Kučera – Chlubna, Z. Frühbauer, Šrámek (46. A. Frühbauer), Fikar (65. Sklenář) – Rakušan, Petr Veselý