Borová na jaře poprvé prohrála. Opět ji skolila Lučice

Po dvou herně povedených zápase proti Habrům a Mírovce se A tým Havlíčkovy Borové postavil neoblíbený soupeř z Lučice, který se na jaře pyšní skvělou formou. A Borová tomuto soupeři už počtvrté v řadě nedokázala dát ani gól a počtvrté v řadě s ním prohrála. Po výhře Habrů se tak po jednom kole pakovala z prvního místa tabulky.

Jak už se stává tradicí, domácí museli oproti minulému zápasu opět notně pozměnit sestavu a po sérii dobrých výsledků přišlo v neděli vystřízlivění.

Hned úvod zápasu ukázal, že soupeř se opravdu neporazí sám. Hosté byli v první čtvrthodině lepším celkem a dvakrát nebezpečně zahrozili po centrovaných míčích. Borová, která se nemohla dostat do tempa pak ve zbytku první půle přeci jen vyrovnala hru, ale směrem dopředu toho příliš vymyslet nedokázala. Výjimkou byla standardní situace, po které Blažek zblízka hlavičkoval těsně mimo. Po chvíli pak na levé straně prošel Kučera a po jeho akci vytáhl Veselého střelu brankář Šimánek na roh. Jinak toho, kromě několika centrů a ojedinělých střel zdálky mimo, moc nepředvedla.

Lučice pak v utkání několikrát prokázala, že má velmi dobře zvládnuté brejkové situace. Po jednom z rohových kopů domácích se hosté dostali k míči, rychle přešeli po křídle až do borovského pokutového území a zpětné přihrávce střílel lučický hráč v gólovce nad branku.

Vstup do druhého poločasu dal domácím naději, že zápas bude ve svém dalším dějství pokračovat přeci jen o něco lépe. Borové dokázala dobře kombinovat po zemi a několikrát dostali obranu hostí do nesnází. Velké šance však kromě nekolika střel nepřicházely. Tu možná největší měl po Sklenářově hlavičce a špatném odkopu obránce Janáček, ten ale z bezprostředí blízkosti u tyče trefil jen Šimánka.

Pak se ale úroveň hry domácích vrátila do zápasového normálu. Domácí na obranu soupeře, která přeci jen v sezoně inkasuje hodně branek (snad jen od Borové ale žádnou…), nedokázali agresivněji zatlačit a navíc se jim po nadějných okamžicích znovu přestala dařit kombinace.

Zodpovědně a bojovně hrající hosté pak na druhé straně opět zahodili po dalším bleskurychlém kontru obrovskou možnost, při které střílel Blažek z malého vápna nad bránu. V 73. minutě se Lučice dočkala. Domácí ztratili míč ve středu pole, Beránek vyslal rychle míč do křídla, odkud přišel do rozhozené obrany Borové přízemní míč před bránu a Martin Lančarič s velkou dávkou štěstí sám před Veselým otevřel skóre, když se balon zřejmě od jeho holeně pomalu dokutálel do sítě.

Borová pak začala hrát vzadu na velké riziko, měla možná určitou územní převahu, ale brzdily ji četné nepřesnosti a snad jen Veselého střela z hranice vápna po Janáčkově sklepnutí stála za zmínku. Jinak se ale žádné opravdu nebezpečné okamžiky před hostující svatyní nedostavily.

Naopak nebezpečnější, agresivnější a bojovnější hosté využili další rychle akce, kdy po straně pláchl Tonarovi nebezpečný Blažek, který po úprku přes půl hřiště prostřelil z úhlu Veselého. 0:2.

Při troše štěstí mohl korigovat Aleš Fruhbauer, ten ale na hlavou vrácený míč před soupeřovu bránu špičkou kopačky nedosáhl.

Hosté si tak zaslouženě odvezli z Havlíčkovy Borové všechny body. „Pro nás to byl den blbec. Na zápase nevidím nic pozitivního, chybělo nám všechno. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě," přiznal Brukner. „Byl to zápas, který jsem očekával. Hrál se bojovný fotbal, bylo v něm hodně faulů a standardních situací. Zápas rozhodlo to, že se nám podařilo vstřelit první gól, kdyby to bylo obráceně, asi by vyhráli domácí. Hráče musím pochválit," měl uvedl po zápase pro Deník lučický kouč Tomáš Rosecký.

Hosté tak stáhli náskok Borové na druhé příčce tabulky na pouhé dva body.

Havlíčkova Borová – Lučice 0:2(0:0)

Borová: Pavel Veselý – Janáček, Hospodka, Blažek (65. Antl), L. Kučera – Chlubna (46. Sklenář), P. Kučera, Fikar, Šrámek – Petr Veselý (81. Frühbauer), Rakušan (46. Tonar).

průměr (4.7) | hlasovalo (10)