I přes první jarní ztrátu se áčko dostalo do čela tabulky

Další ze série těžkých zápasů čekal na fotbalisty Havlíčkovy Borové v sobotu na hřišti Mírovky. V atraktivním duelu si hosté vytvořili více šancí, ale – tabulkově třetí - domácí se ukázali jako těžký sok. Borová tak na jaře poprvé ztratila body, ale díky nedělnímu zaváhání Habrů se dostala do čela tabulky.

V divácky zajímavém zápase se do první gólovky dostali hned v úvodu hosté. Blažek váhal s rozehrávkou, přišel o míč, ale Veselý dokázal šanci Švece ustát. Poté se dvakrát zastřelovali hosté, kteří následně v 11. minutě otevřeli skóre. Odražený míč si na prsa zpracoval Šrámek a utaženou střelou z voleje dokázal přesným pokusem přerušit bezbrankovou sérii domácího brankáře Beděry – 0:1.

Hosté po úvodní brance měli ve zbytku poločasu o něco více ze hry, ale domácí mohli brzy odpovědět. V dalším svém úniku Švec před Veselým minul branku. Na druhé straně pak Beděra rychle vyběhl proti osamocenému Rakušanovi a o chvíli později stálo při domácích štěstí, když po standardní situaci trefil Fruhbauer hlavou břevno. Prakticky každý roh Borové zaváněl gólem a domácí obrana měla plné nohy práce i při několika přečísleních, jako třeba při křídelním úniku Patrika Kučery, který stihli domácí na poslední chvíli před nabíhajícími hráči zblokovat.

Čtvrt hodiny před pauzou pak přišel parádní fotbalový okamžik. Po autovém vhazování na levé straně se opřel na rohu pokutového území do míče Lukáš Kučera, jeho prudká střela zazvonila o břevno a odražený míč za šestnáctkou parádním volejem poslal na bránu Sobotka, brankář Beděra se však dokázal rychle přemístit a míč vyrazit na roh. Po něm pak hosté hlavičkovali těsně nad a i další pokus dokázal Beděra vyrazit.

Borovští mohli svoje vedení zvýšit hned po pauze. Nejprve hlavičkoval po dlouhém autu nad střídající Fikar a pak se znovu vyznamenal Beděra. Po rohovém kopu hlavičkoval prudce pod břevno Hospodka, strážce domácí kasy se ale vyšrouboval do vzduchu a míč směřující do sítě vyškrábl na břevno (třetí branková konstrukce hostí!).

Remízu trefil parádně Valášek

A zahozené šance Borové domácí dokázali potrestat. Po nepodařeném odkopu se k míči dostal technicky dobře vybavený Valášek, ze strany si navedl míč do středu hřiště a parádní pumelicí levačkou poslal míč pod břevno Veselého branky. 1:1.

Hosté ale mohli rychle odpovědět. Agilní Petr Veselý se ze strany dostal do pokutového území, přesnou zpětnou přihrávkou nabil Šrámkovi, lavička hostí se už už radovala z gólu, záložník Borové ale nedokázal prostřelil hráče stojící před bránou. O chvíli později pak na rohu velkého vápna vyháčkoval obránce Fikar, ale jeho pokus levačkou jen těsně minul tyč domácí brány.

Nadšeně hrající Mírovka v těchto fázích před početným publikem zcela vyrovnala hru v poli, větší šance si však vypracovávali spíše hosté a několik střel domácích míjelo hostující branku, včetně Semrádova pokusu z trestného kopu.

Do další možnosti se po přesném pasu za obranu dral Chlubna, Beděra však proti němu bleskurychle vyběhl a dorážku hostí opět zblokovali domácí obránci.

V poslední dvacetiminutovce se aktivní domácí dostávali do územního tlaku, ale vyloženou šanci si víceméně vypracovat nedokázali, naopak hosté se již spoléhali na brejky, ze kterých ještě několikrát dokázali ohrozit domácí bránu.

Ani na jedné straně však již branka nepadla, a zajímavý zápas na úzkém hřišti tak skončil dělbou bodů.

„My jsme s bodem spokojeni. Fotbal se hrál kvalitní a vyrovnaný, ale my jsme měli při šancích Borové i velké štěstí," přiznal manažer domácích Roman Malinský.

Díky prohře Habrů (doma s Horní Cerekví 2:5) se však Havlíčkova Borová minimálně na týden dostala do čela tabulky a v příštím kole přivítá opět tým na třetí příčce tabulky – Lučici, které v posledních třech utkáních nedokázala dát ani gól.

„Vzhledem k šancím jsme měli zápas zvládnout za tři body, ale bod od třetího celku tabulky se počítá. Nyní se už soustředíme na Lučici, která Mírovku v tabulce přeskočila, takže se znovu střetneme se třetím celkem," okomentoval poslední utkání borovský Roman Brukner.

Mírovka – Havlíčkova Borová 1:1(0:1)

Branka: Šrámek

Sestava: Pavel Veselý – Chlubna, Blažek, Hospodka, L.Kučera – Sobotka(46.Fikar), Fruhbauer, Šrámek, P.Kučera – Rakušan(72.J.Veselý), Petr Veselý

Jakub Janáček