Žádný střelecký koncert se nekonal. Borová však outsidera přesto porazila

Podle pohledu do tabulky i posledních výsledků by se mohlo nedělní utkání mezi domácí Borovou a Kožlím zdát předem rozhodnuté. Domácí dosud zvítězili v šesti ze sedmi poslední zápasů, naopak hosté se zřejmě po sezoně postěhují o soutěž níž. Avšak žádné střelecké hody u sokolovny k vidění rozhodně nebyly.

Domácí hráči pak po zápase sami dobře veděli, že výkon směrem dopředu ideální nebyl a že svou roli mohlo sehrát i jisté podcenění a bohorovnost.

Přesto však začali poměrně dobře, v úvodních nekolika minutách předvedli několik povedených akcí, žádná ale velkou šancí, až na několik střel, neskončila. Úvodní tlak tak po chvíli opadl a hra upadla do podprůměru. Bojovní hosté hrozili víceméně pouze z několika standardních situací, ale žádnou velkou šanci si v podstatě vytvořit nedokázali. Jednou však vysoký míč zaťukal zvrchu na břevno Veselého branky.

Borová sice směrem dopředu předvedla hodně chladný výkon, gólové šance však přibývaly přesto prakticky pouze na její straně. Po jednom z křídelních útoků a zpětné přihrávce se do šance dostal Fikar, ustál pravděpodobně penaltový střet s obráncem, ale jeho následné střela zhruba z deseti metrů si cestu do branky nenašla.

Krásnou přihrávku z hloubi pole pak dostal do běhu Chlubna, který se rychle ocitl za zády hostující obrany, ale výborný Krajíček ho v největší šanci první půle vychytal a jeho střelu z lehkého úhlu vyrazil. Poté ještě domácí přečíslili obranu Kožlí, ale akci čtyřech proti dvěma obáncům zhatila nepovedená přihrávka, v zámezí skončila třeba i střela Petra Veselého zpoza velkého vápn a několik dalších průniků ze strany do koželské defenzivy.

Rozhodla 52.minuta

Do druhého dějství přeci jen vstoupili domácí o poznání lépe. Po dalším křídelním průniku z levé strany a přesném centru se dvě minuty po pauze dostal k hlavičce Petr Veselý, ale jeho pokus branku minul.

Tentýž hráč si však spravil chuť v 52. minutě. Na pravé straně rychlou akci rozehráli Janáček s Chlubnou, míč se dostal k Fikarovi, který se ve vápně zbavil obránce a milimetrově přesným nadýchaným centrem našel volného Petra Veselého, jenž hlavičkou zhruba ze sedmi metrů rozvlnil síť za Krajíčkovými zády.

Ten samý hráč pak mohl jen o několik málo okamžiků přidat pojistku, po rychlé kombinaci do otevřené obrany si přichystal míč ke střele na hranici vápna, jeho rána však přelétla břevno hostující svatyně. Poté odražený balon trefil hezky placírkou nabíhající kapitán Patrik Kučera, jeho přízemní pokus však trefil pouze boční síť.

Po asi čtvrthodinovém tlaku, kdy domácí konečně předvedli zajímavý fotbal, však hra opět upadla do šedi průměru a podprůměru. Přesto však Borová vývoj zápasu víceméně kontrolovala a hosty k ničemu nepustila. Výjimkou potvrzující pravidlo však mohla být krásná střela hostujícího útočníka z otočky „ala Leo Kweuke“. Jeho pumelice však domácí branku o několik decimetrů přeletěla.

Na druhé straně se do střelecké parkety hrnul ve středu pole Šrámek, hostující obránce mu však na poslední chvíli vystavil stopku, čtvrt hodiny před koncem pak trefil zhruba z rohu velkého vápna povedenou střelu Fruhbauer břevno a dorážejícímu Kučerovi zhatil pokračování akce zdvižený praporek pomezního.

Borová pak sice ještě rozehrála několik nadějných akcí, ale ani to slabé hodnocení úrovně její hry v nedělním zápase příliš nezvedlo. I přes možná nejslabší výkon jara tak ale přesto brali domácí tři body za hubené vítězství a hosté se pokřikem „hola, hola, hola, okres už nás volá“ v kabině už mnoho kol před koncem soutěže zřejmě s I.B třídou symbolicky rozloučili.

Havlíčkova Borová pak v příštím kole v jasném šlágru soutěže v neděli odpoledne na své půdě přivíta vedoucí Habry.

Havlíčkova Borová – Kožlí 1:0(0:0)

Branka: Petr Veselý

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Blažek, J. Veselý (78. Sklenář), Hospodka – Chlubna (66. L. Kučera), Frühbauer, P. Kučera – Fikar, Petr Veselý, Rakušan (46. Šrámek)

Jakub Janáček