Áčko čisté konto nepřivezlo, tři body však ano

Hned bez několika hráčů základního kádru zajížděl v sobotu A tým Havlíčkovy Borové na půdu nováčka z Jiřic. Na podzim skončil vzájemný zápas vysokým vítězstvím fotbalistů z rodiště Karla Havlíčka 6:0, Borová i nyní dokázala výsledkově potvrdit druhé místo a domů si odvezla tři body.

Tentokráte trenérům druhého celku tabulky chyběl Šrámek, Fikar, Němec, Lukáš Kučera, Sobotka a Petr Veselý, naopak se opět zapojili Hospodka, Rakušan a Antl a možná trochu překvapivě nastoupil do základní sestavy ve středu zálohy po delší odmlce i Tomáš Štefáček, který však jistě prokázal, že fotbalovými schopnostmi na I.B třídu, i po dlouhé nečinnosti, má.

Domácí vlétli na hosty z Borové jako velká voda, napadali jejich rozehrávku a favorit zápasu působil hodně zakřiknutě. Přesto se však Borová dokázala dostat do první gólové šance. Rakušan obral váhajícího obránce u pomezní čáry o míč, postupoval z úhlu sám na brankáře, místo přihrávky na nabíhajícího Sklenáře však volil střelu, která skončila v zámezí.

Pak si však opět vzali slovo domácí, kteří agresivním napadáním nedali léžerním hostům dýchat a také se brzy dočkali sladké gólové odměny.

Za záda hostující obrany totiž trestuhodně propadl dlouhý míč, brankář Veselý sice ještě předvedl dva vynikající zákroky, hosté však nedokázali míč odkopnout ani přesto, že ho měli na kopačkách a domácím se podařilo napotřetí propálit míč z úhlu přesně ke vzdálenější tyči. Jiřice tak jako první dokázaly na jaře překonat borovskou defenzivu.

Ještě několik minut po gólu měli domácí hru víceméně ve své moci, ale pak se přeci jen začali hosté z Havlíčkobrodska probouzet. Ve dvacáté minutě se dočkali vyrovnání, když dobře hrající útočník Sklenář vybojoval míč, jeho kolega z útočného dua Rakušan znovu využil ve středu hřiště zaváhání jiřického obránce a po dlouhé kličce brankáři poslal míč pod břevno.

O několik minut později pak hosté předvedli povedenou akci. Kapitán Patrik Kučera se protáhl po lajně do pokutového území, přesnou šajtlí poslal zpětnou přihrávku na úroveň penalty na Zdeňka Fruhbauera, který sice trefil tyčku, ale Janáček už poslal odražený míč ve skluzu do brány a strhl tak vedení na stranu hostí. A stav 2:1 pro Borovou už vydržel do poločasového hvizdu.

Úvod druhého dějství pak byl pro hosty jako z říše snů. Jaroslav Veselý poslal dvě minuty po pauze dlouhý míč na nabíhajícího Chlubnu, domácí míč odvrátili pouze k agilnímu Sklenářovi, který si těžký balon dokázal zpracovat, zblízka nekompromisně propálil domácího gólmana a upravil na 3:1 z pohledu hostí.

Domácí se pak po celý - oboustraně poměrně ostře hraný - druhý poločas snažili o korekci výsledku, dostali se k několika střelám ze střední vzdálenosti, ale žádné velké šance si vypracovat nedokázali. Hosté sice rozhodně nepodali oslnivý výkon – spíše naopak, přesto však mohli ještě několikrát své vedení pojistit. Třeba po Štefáčkově či Fruhbauerově střele, křídelní akci po které servíroval Kučera z pravé strany opět zpětnou přihrávku do pokutového území, kterou však domácí na poslední chvíli dokázali před Fruhbauerem eliminovat nebo úniku střídajícího hračičky Antla, jenž však zblízka trefil pouze tyčku.

Definitivní pojistku tak hosté přidali až asi deset minut před koncem, kdy domácím nesklapla ofsajdová past (jinak tam borovští hráči byli během utkání zachyceni mnohokrát), Antl běžel od půlky na brankáře a ve velkém vápně naservíroval míč Aleši Fruhbauerovi, který poslal míč pohodlně do prázdné branky.

Hosté sice nedokázali udržet čisté konto, ale i tak dokázali z půdy Jiřic přivézt všechny body a v dalším kole přivítají na svém hřišti Kožlí.

Jiřice – Havlíčkova Borová 1:4(1:2)

Branky: Rakušan, Janáček, Sklenář, A.Fruhbauer

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Blažek, J.Veselý, Hospodka – Chlubna, T.Štefáček(55.Antl), Z.Fruhbauer, P.Kučera – Sklenář(70.A.Fruhbauer), Rakušan(80.Tonar)

průměr (2.33) | hlasovalo (12)