Duel druhého se třetím zvládla lépe domácí Borová

Zápas dvou aspirantů na přední umístění v tabulce se v neděli odpoledne hrál na borovském hřišti u sokolovny. Domácí A tým na své půdě přivítal Tis, který za ním zaostával pouze o dva body a na podzim dokázal Borovou zdolat 2:0.

Papírově zajímavý zápas, ve kterém však bylo i hodně nepřesností, začali v prvních minutách o něco lépe kombinačně zdatní hosté, ale otěže hry po chvíli převzali do svých rukou domácí. Těm v utkání chyběl Petr Veselý, Hospodka nebo Rakušan, naopak se v sestavě objevil mladý Fikar, který má zařízený střídavý start ze žďírecké Dekory a o den dříve odehrál utkání krajského přeboru na hřišti brodského Slovanu.

S chutí a elánem hrající domácí se i jako první dostávali do větších šancí, při té první ještě mířil Šrámek zpoza velkého vápna těsně vedle branky, ale v osmnácté minutě už poprvé uhodilo. Fruhbauer našel přesně rozběhnutého Fikara, který zasekl míč, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Němce a ten po rychlé akci prostřelil hostujícího Havla.

Hned o dvě minuty později se pak k trestnému kopu postavil Šrámek, hodinářsky přesným centrem našel hlavu Blažka a míč zapadl k zadní tyč – 2:0. Pak se začali probouzet i hosté, po teči J.Veselého míč proletěl jen o centimetry vedle domácí tyče a Kozlíkovi zkazil radost zvednutý praporek pomezního. Na druhé straně však mohli domácí přidat ještě několikrát třetí branku. Dva závary, které po gólu doslova volaly, ale hosté zvládli a ustáli i situaci před poločasem, kdy v přečíslení přihrával Šrámek Němcovi. Ten ale na „dlouhou nohu“ sám vyběhnuvšího Havla nepřekonal a Blažkova dorážka do branky dojít nemohla.

Na druhé straně se pak vyznamenal brankář Veselý, který dokázal zblízka zlikvidovat Krajíčkovu tutovku, který střílel po Bláhově průniku, ale strážce domácí svatyně byl připraven.

I druhý poločas zahájili domácí dobře. Brzy po pauze poslali borovští další centr do pokutového území, ale povedenou Němcovu hlavičku dokázal Havel akrobatickým zákrokem zlikvidovat. Na druhé straně pak v pokutovém území našel hostující Blažek zpětnou přihrávkou nabíhajícího Roseckého, ten ale z voleje pálil pouze nad branku.

Po hodině hry měli domácí skvělou příležitost zvýšit. Po faulu na Fruhbauera si míč na penaltový puntík postavil jinak výborně hrající Šrámek, ale jeho střelu Havel dokázal vystihnout.

Od té chvíle pak převzali dirigentskou taktovku hosté a začali – řízeni nestárnoucím Kozlíkem - umdlévající Borovou v poli o něco přehrávat. Jenže mnoho opravdu dobrých šancí si vytvořit nedokázali a jejich snahu dokázala defenziva domácích likvidovat povětšinou ještě před pokutovým územím. Navíc dokázala Borová přežít i jednu nebezpečnou skrumáž a těsně před koncem pak naplno předvedl svoje umění brankář Veselý, který po standardní situaci dokázal včas zareagovat na bezprostřední střelu hostí a parádním tygřím skokem vytěsnil míč nad břevno.

Domácí už hrozili spíše z brejků a hned několik mohli dotáhnout do zdárného konce, často však chyběla lepší finální fáze.

Přesto se však Borová ještě radovala z třetí branky. To střídající Chlubna dostal míč na půlce, dokázal obejít hned dva protihráče, jeho střílený centr Havel neudržel a dorážející Sklenář zblízka poslal míč do prázdné branky. 3:0.

V sobotu zajíždí Borová do Jiřic.

Havlíčkova Borová – Tis 3:0(2:0)

Branky: Němec, Blažek, Sklenář

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Blažek, L.Kučera – Sobotka(71.Chlubna), Fruhbauer, Němec(79.Sklenář), P.Kučera – Šrámek, Fikar

Jakub Janáček