V derby dohrávce si body připsala Havlíčkova Borová

Jako noc a den vypadlo utkání dvou rozdílných poločasů v Sobíňově. První ovládli hosté a pohodlně nasázeli domácím tři branky. Ve druhém se v poslední půlhodině zápasu dostala Borová pod drtivý tlak, ale Kopecký v brance doslova čaroval a udržel čisté konto.

Na velmi tvrdém a hrbolatém hřišti začali lépe hosté a od začátku měli více šancí. Blažek ale dvakrát nezakončil důrazně a Chlubnův pokus letěl mimo. Poprvé potrestal positivu domácích Veselý. Ve 20. minutě si na rohový kop naskočil Němec, jeho pokus Wasserbauer pouze vytěsnil na tyčku a dorážející P.Veselý měl již snadnou práci. Pak se poprvé připoměli i domácí, ale hlavička Kafky letěla mimo Kopeckého branku. Hosté byli v první půli lepší, měli územní převahu a dařilo se jim pronikat domácí defenzivou. Po Klementově dlouhém autu se míč dostal prakticky přes celé vápno k P. Veselému a ten z halfvoleje trefil přesně podruhé. Další brejk po Janáčkově přihrávce dohrál pouze na roh Blažek a i jeho další pokus zkrotil domácí Wasserbauer. Pak se musel na druhé straně předvést Kopecký, který vytáhl Říčanův projektil z trestného kopu a další domácí hlavička z rohového kopu letěla opět mimo branku. Ještě do poločasu se v pokutovém území uvolnil po převzetí míče Blažek, tentokráte zachoval chladnou hlavu a mířil přesně k tyči. Do kabin se tak šlo i přes několik menších šancí za takřka rozhodnutého stavu. Uspokojení z dostatečného náskok, zraněními stíhaný tým a možná i únava z předchozího večera. To vše zřejmě zapříčinilo totální herní výpadek v poslední půlhodině. Přitom prvních deset minut druhého dějství ale nic takového nenaznačovaly. Borová dobře držela míč na dostřel sobiňovské branky a jako první také vyslala pokusy na Wasserbauerovu svatyni, jako Němcovu hlavičku po pěkném Klementově centru. Jenže v 55. minutě se domácí dostali do první gólovky, Kopecký jejich hlavičku ale vytáhl na roh. Pak se do brejku dostal Z.Němec, ale hostující gólman vyběhl včas, stejně jako měl hlavičku M.Vopršala. Další domácí šanci si připsal Ondráček, ale jeho pokus z dalšího úniku mířil mimo borovskou branku. Poté si na přetažený centr naběhl opět Z.Němec, ale fantastický Kopecký se stihl přesunout ke vzdálenější tyči a jeho hlavičku vyrazit. V těchto chvílích se borovská defenziva dostala snad podruhé v sezoně pod takový tlak, ale nemohoucnost domácí „střelců“ korunoval čtvrt hodiny před koncem Ondráček, který po další Němcově přihrávce dorážel míč na branku ze dvou metrů, ale nepochopitelně trefil pouze tyčku. Neujala se ani další hlavička Bílka, která letěla nad borovskou branku, Němcova střela z úhlu podél Kopeckého letěla mimo a zpětnou přihrávku J.Ondráčka srazil Kučera na roh. Poté se ještě jednou vytáhl znovu Kopecký, který lapil další pokus zevnitř pokutového území. Hosté se připoměli Němcem, který šel neohrožen do souboje s domácím gólmanem a brejkem bratří Klementů. Patička mladšího Radka ale na Martina, který by šel sám na Wasserbauera, neprošla. Nakonec ale hosté udělili domácím ukázku z lekce produktivity. Blažek si pohrál s míčem, přiťukl R. Klementovi, který se nemýlil a zvýšil na 4:0 z pohledu hostí. Domácí pak měli ještě další dvě šance, ale jednou opět po rohu mířili mimo a podruhé jim sudí neuznal branku pro domnělý ofsajd. Havlíčkova Borová si tak veze se Sobíňova všechny body, ale může děkovat i totální impotenci domácích hráčů z druhé půle a vynikajícímu Kopeckému.

Sokol Sobíňov – Sokol Havlíčkova Borová 0:4 (0:3)

Branky: P.Veselý 2, Blažek, R. Klement

Sestava: Kopecký – Janáček, J.Veselý, Kučera (80. Hošák) – M.Klement, Brukner (75. Tonar), Chlubna, P.Veselý (50. P. Šmíd) – Blažek, Němec, R. Klement