Petr Veselý čtyřmi góly položil Ledeč na lopatky

Duel nejlepší obrany a nejlepšího útoku v sobě skrýval poslední podzimní zápas okresního přeboru. Rezerva Kováků ale pověst nelépe bránícího týmu nepotvrdila a k Sázavě si odvezla sedm branek. V parádemarši druhé půle sestřelili domácí hosty pěti brankami.

Domácí, kteří toužili potvrdit pozicí prvního celku tabulky a nastoupili bez střelce dvou branek posledního kola R. Klementa, začali rázně a již ve třetí minutě vymysleli  rychlou gólovou akci. Štefáček poslal před bránu nadýchaný centr, který zpracoval Hošák a patičkou vybídl na straně ke skórování Petra Veselého. Ten již měl snadnou pozici a otevřel skóre. Pak se hra asi deset minut odehrávala hlavně ve středu pole, Borová se nechala na chvíli ukolébat a ani hosté se do velkých šancí nedostali. Z jejich kopaček mířily na bránu pouze dvě střely a obě skončily naneštěstí v síti.V 15. minutě Ledečtí vrátili odkopnutý míč před bránu, ten si zpracoval Šťastný a pěknou střelou, která se ještě otřela o tyč, srovnal. O pět minut později fauloval v pokutovém území Janáček Křejčíka a kapitán Anděl nařízenou penaltu suverénně proměnil. To ale bylo ze strany hostí prakticky vše. Domácí se začali prosazovat svojí nátlakovou hrou a o deset minut později byl u míče domácí Šrámek rychleji než hostující gólman, který jej navrch sestřelil. Penaltu nařízenou sudím Česalem proměnil P. Veselým, čímž vstřelil tak svoji druhou branku a otevřel si účet čistého hattricku. Pak si s hosty na pravé straně pohráli Hošák, Štefáček a Šrámek, ale jeho centr se k Veselému nedostal. Šrámek pak ještě napřáhl z dvacet metrů, ale jeho tečovaná bomba skončila pouze nad břevnem. Druhý poločas již byl pouze v režii domácích a hosté se do útoku dostávali pouze sporadicky. Dvě minuty po pauze vybojoval míč Kučera, přistrčil Veselému, který se střelou pod břevno trefil potřetí. O další tři minuty později dostal míč na středu Němec, otočil na Veselého, který pálil opět ostrými. 4:2. Domácí hráli vzhledem k terénu pěkný, kombinační a rychlý fotbal, který okořenil V 60. minutě Šrámek. Ten si pohrál na rohu šestnáctky s obráncem a jeho střela zapadla přesně k tyči. Stejný hráč pak vybojoval zdánlivě ztracený míč a z následného rohu se nejlépe zorientoval kapitán Hošák. 6:2. Borová pak ještě připravila několik pěkných akcí, Šrámkovu střelu s problémy krotil brankář, Chlubna pálil těsně vedle a Němec ve skluzu míč netrefil. Parádní akcí se prezentoval střídající Fruhbauer, jehož filigránský lob jako z dílny jihočeského kapříka Poborského z hranice pokutového území hostující brankář vytáhl konečky prstů na břevno a následnou dorážku poslal M.Klement ze dvou metrů pouze do brankáře. Poslední hřebíček tak do ledečské rakve přidal v poslední minutě Hošák, který dostal od Janáčka přihrávku mezi beky, pohrál si s brankářem a pohodlně zasunul míč do prázdné branky. Domácí si pak mohli užít závěrečnou děrovačku s diváky, kterým děkují za přízeň.

Branky:
Petr Veselý 4(1pk), Hošák 2, Šrámek

Sestava: Pavel Veselý - Janáček, J. Veselý, Kučera - Štefáček (60. M. Klement), Chlubna, Brukner, Petr Veselý(85. Blažek) - Šrámek, Hošák, Němec(70. Fruhbauer)

P.S. V pátek 9.11 dole v hospodě je od sedmi rozlučka s podzimem, všichni hráči a příznivci borovského fotbalu jsou zváni.